پنجشنبه 2 فروردین ماه 1397

بررسی مشکلات شهرک صنعتی ویان با حضور رییس اتاق همدان

 
در دیدار علی اصغر زبردست رییس اتاق همدان از شهرک صنعتی ویان مشکلات و مسائل بزرگترین شهرک صنعتی استان مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش روابط عمومی اتاق همدان، صبح روز چهارشنبه 22 شهریورماه 1396 رییس اتاق همدان پس از بازدید از سه واحد تولیدی شهرک صنعتی ویان و گفتگو با مدیران این واحدهای تولیدی، از نزدیک در جریان موانع و مشکلات تولیدکنندگان مستقر در این شهرک قرار گرفت.
آقای زبردست رییس اتاق همدان به ترتیب از واحد تولیدی پویان طب به مدیریت رحیمیان، شرکت چرم ناب در همدان به مدیریت اسلامی و شرکت شیمی معدنی همدان به مدیریت سفیدابی بازدید کرد و با سالن ها و خطوط تولید این شرکت ها، ماشین آلات و تکنولوژی مورد استفاده و نیروی انسانی فعال در این واحدها آشنا شد.
در جریان این دیدار که نزاکت مآب قائم مقام دبیر اجرایی اتاق همدان، اکبر فلاح رییس کمیسیون صنایع و مشاور تامین اجتماعی رییس اتاق و نجفی دبیر کمیسیون های تخصصی اتاق نیز حضور داشتند، مسائلی از جمله "عدم تخصیص بودجه جهت اداره امور شهرک صنعتی، فقدان و ضعف زیرساخت های لازم و مشکل خشکسالی و ناتوانی از تامین آب واحدهای صنعتی فعال در این مجموعه به عنوان مشکلات اصلی صنعتکاران مستقر در شهرک صنعتی" مطرح شد. 
در عین حال مشکلات تولید از جمله "کمبود تقاضا و فشارهای مالیاتی و بانکی" نیز مجددا مورد اشاره قرار گرفتند و همچنین "مشکل فقدان نیروی انسانی ماهر برای کار در واحدهای تولیدی" هم مورد تاکید قرار گرفت.
در پایان این دیدار مقرر شد "مسائل و مشکلات مورد نظر پس از جمع بندی در کمیته ها و کمیسیون های تخصصی در جلسات صبحانه کاری با مسئولین مربوطه و یا شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی" طرح و پیگیری شوند.
شایان ذکر است "در حال حاضر از حدود 44 واحد راه اندازی شده موجود در شهرک صنعتی ویان 33 واحد مشغول به کار هستند که اغلب آنها هم با حداقل ظرفیت فعالیت می کنند."
شهرک صنعتی ویان بزرگترین شهرک صنعتی استان در فاصله 40 کیلومتری همدان جایابی و از سال 1369 رسما فعالیت خود را آغاز کرده است.
 
تاریخ: 22 شهریور 1396