اعزام هیات تجاری فعالین اقتصادی استان به کشور عمان به سرپرستی ریاست اتاق همدان

اعزام هیات تجاری فعالین اقتصادی استان به کشور عمان به سرپرستی ریاست اتاق همدان

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی صنایع معادن وکشاورزی استان همدان، هیأت تجاری از اعضا و فعالین اقتصادی اتاق های دو استان همدان و البرز صبح روز یکشنبه 30 دی ماه 1397 به سرپرستی علی اصغر زبردست ریاست اتاق همدان و رحیم بنا مولایی رئیس اتاق البرز با مشارکت و همکاری های اتاق مشترک ایران و عمان در حوزه های مختلف فنی و مهندسی, کشاورزی, مواد غذایی, تجهیزات پزشکی,  نفت و گاز, پتروشیمی, مواد غذایی,  مبلمان و صنایع دستی  به کشور عمان اعزام گردیدند.

در روز اول این سفر 30 دی ماه 97 نشست با مدیران منطقه آزاد صحار در خصوص معرفی  پتانسیل ها و فرصت های تجاری و سرمایه گذاری صحار و بررسی زمینه های صادرات  و واردات مجدد کالا از طریق منطقه آزاد و بازدید گروه  از منطقه آزاد صحار انجام شد.

هیات تجاری فعالین اقتصادی دو استان همدان و البرز در دومین روز از  سفر خود  در جلسه سازمان سرمایه گذاری  عمان  (اثرا )حضور یافتند.

    در این نشست که با حضور  رئیس منطقه آزاد دوقوم و مدیران مرکز اثرا برگزار گردید اعضا از شرایط حضور تجار وسرمایه گذاران ایرانی در منطقه دوقوم  و شرایط و نحوه سرمایه گذاری  و قوانین مرتبط در عمان  و سایر مناطق آزاد مطلع شدند و در  پایان جلسه پرسش و پاسخ و تبادل نظر انجام گردید و اعضا در جریان تسهیلات  و خدمات سازمان اثرا  در حوزه نمایشگاه ها، همایش ها، تورهای تجاری، گارگاه های اموزشی و همچنین وب سایت مناقصات جهت سرمایه گذاری در بخش های مختلف قرار گرفتند.

در ادامه برنامه ها این هیئت تجاری میزبان حجت الاسلام نوري شاهرودي سفیر ایران در عمان بودند، ایشان  با اشاره به روابط بسیار خوب ما بین دو کشور ایران و عمان بازار عمان را بسیار مناسب جهت صادرات بیان نمودند و اشاره داشتند تلاشهای بسیاری جهت ایجاد زیربناهای توسعه روابط تجاری و تسهیل فرایند تجارت از طریق سفارت  من جمله اخذ ویزای آنلاین و فرودگاهی بدون دریافت ضمانت  و افزایش تعداد پروازها از خطوط هواپیمایی مختلف صورت گرفته  است.

 در پایان این دیدار  اعضا نشستی با "عبدالخانی" رایزن اقتصادی وتجاری  آقای داشته و به طرح سوالات و دریافت پاسخ های خود و ارزیابی مناطق جهت حضور و سرمایه گذاری پرداخته شد‌ ،گفتنی است در این نشست همچنین روسای دو اتاق به معرفی اعضای هیئت همراه پرداخته  و  توضیحاتی در خصوص پتانسیل های اقتصادی دو استان ارائه نمودند.

گفتنی است اولین هیات تجاری بخش خصوصی ایران از دو استان همدان و البرز در روز سه شنبه مورخ  ۲ بهمن ۹۷ وارد منطقه ازاد صلاله  عمان شدند

 این هیئت ضمن مذاکره با مدیران ارشد بازرگانی منطقه آزاد صلاله در خصوص همکاری متقابل و استفاده از پتانسیل های منطقه در راستای صادرات مجدد به بحث و بررسی پرداختند.

در ادامه ضمن تشریح این بندر پرسش و پاسخ هایی صورت گرفت و هیئت اعزامی بازدیدی جهت آشنایی بیشتر  با ویژگی های این بندر داشتند

شایان ذکر است تنی چند از اعضای حاضر در هیئت اعزامی استان مذاکرات اولیه برای سرمایه گذاری در حوزه مواد غذایی جهت صادرات مجدد تولیدات ایرانی از طریق عمان به سایر کشورهای هدف را انجام دادند.

گفتنی است این هیأت از 30 دی ماه 97 تا 3 بهمن ماه در کشور عمان حضور خواهند داشت.

در آخرین روز از برنامه های هیات تجاری اعزامی اعضای تیم، میهمان اتاق بازرگانی عمان بودند، در این نشست روسای اتاق همدان و البرز با غیث الیوسف ریاست اتاق بازرگانی عمان و همچنین محمدباقر سلیمان رییس شورای مشترک ایران و عمان به بحث و بررسی  و ارائه راهکارهای توسعه روابط تجاری بین دو کشور پرداختند.

در این جلسه زبردست رییس اتاق همدان ضمن "دعوت از اتاق عمان برای بازدید از  استان همدان به منظور آشنایی با پتانسیل های این استان"  به "دغدغه  های تجار  در زمینه افتتاح حساب بانکی برای تجار ایرانی و همچنین افزایش تسهیلات در بندر سویق" اشاره داشت.

 در  ادامه این نشست ریاست اتاق به تشریح "حوزه های متعدد اقتصادی استان" پرداخت و سپس اعضای هیات به منظور توسعه تجاری محصولات خود در محل اتاق عمان با همتاهای خود نشست b2b  و مذاکره برگزار نمودند.

 
  • تاریخ :
  • 11 بهمن 1397