بررسی وضعیت تولید استان با محوریت بررسی مسائل ارزی

 
جلسه بررسی وضعیت تولید استان با محوریت بررسی مسائل ارزی با حضور علی اصغر زبردست رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان، محمدناصر نیکبخت استاندار همدان 17 مرداد ماه 1397 در سالن جلسات شهدای استانداری همدان برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی اتاق همدان، در ابتدای این جلسه جناب علی اصغر زبردست به شرحی از "موقعیت و شرایط فعلی ارزی " اشاره  و در جهت رفع موانع تولید خواستار "ساماندهی وضعیت ارزی کشور" شد.
 رییس اتاق همدان ابراز امیدواری کرد "با توجه به افزایش ۳۰۰٪ ارز، بسته جدید ارزی به کمک تولید و فعالان اقتصادی بیاید."
ایشان در ادامه به "ثبت ۲۲۰۰۰پرونده در سامانه نیما" اشاره و "اولویت بندی و ساماندهی به این حجم از پرونده را امری زمان بر دانستند و خواستار پیگیری اجرای بند(و) تبصره ۱۶ قانون مجلس" شد.
در ادامه هادی خورشیدی رئیس کمیسیون سرمایه گذاری اتاق با اعلام "کاهش ۷۳٪ قدرت خرید مردم" تاکید کرد "در همه دنیا مراودات و ارتباطات کلان تجاری در اتاق بازرگانی های دنیا انجام می پذیرد و خواستار افزایش اختیارات و حمایت های استاندار محترم در اعتلای جایگاه اتاق بازرگانی استان" شد.
در ادامه این جلسه علی رضا زارعی مدیرعامل شرکت ذوب ریزان غرب ضمن "انتقاد از شرایط ادارات دولتی و عدم همکاری و هماهنگی با فعالان اقتصادی" خواستار "تسریع در رفع معضلات جاری تولید کنندگان من جمله پرداخت مطالبات از ارگان های دولتی به فعالین اقتصادی و تولیدکنندگان استان" شد.
همچنین در ادامه این جلسه مؤمنعلی خزایی عضو هیئت نمایندگان اتاق همدان به " رفتن هزینه تامین مواد اولیه جهت تهیه کالای " پرداخت و خواستار "تعامل بیشتر نهادهای دولتی با بخش خصوصی" شد.
در ادامه نیکبخت استاندار همدان اظهار نمود "اتاق همدان از جهت فعالیت ها سرآمد اتاق های کشور است."
ایشان در ادامه اشاره کرد "مشکلات تولید کنندگان استان که ناشی از بالا رفتن قیمت ارز می باشد مربوط به استان نیست و مشکل حقیقتا در سطح کشور برای همه فعالین اقتصادی کشور بوجود آمده است."
وی اظهار نمود "بسته جدید ساماندهی ارزی مورد تایید اقتصاددانان نخبه کشور بوده و یقینا به کمک شرایط ارزی کشور خواهد آمد." 
استاندار همدان در پایان نشست گفت "تامین کالاهای اساسی مردم با ارز دولتی در بسته جدید دیده شده و از این جهت جای نگرانی  وجود ندارد و بدون شک در حمایت از تولید و صنعت استان تلاش میکنیم." 
 
  • تاریخ :
  • 17 مرداد 1397