برگزاری دومین جلسه کمیته سیر اتاق همدان

 
دومین جلسه کمیته سیر کمیسیون کشاورزی اتاق همدان روز چهارشنبه 12 دی 1397 در سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق همدان، جلسه فوق به منظور تعیین هیأت مؤسس انجمن سیر استان همدان با حضور طاهره ایزدی مسئول تشکل های اتاق همدان، داوود شعبانلو رییس کمیسیون کشاورزی اتاق همدان، علی محمودی نایب رییس کمیسیون کشاورزی و عضو انجمن ملی سیب زمینی و فعالین در حوزه تولید و صادرات سیر استان تشکیل شد.
در ابتدای جلسه ایزدی با اشاره به "ضرورت تشکیل انجمن، شرایط ایجاد تشکل را عضویت حداقل 20 نفر تولیدکننده در اتاق بازرگانی و تشکیل مجمع عمومی و سپس انتخاب هیأت " بیان نمود.
 مسئول تشکل های اتاق همدان "دریافت موافقت اصولی و پروانه بهره برداری از اتاق ایران را نیز از اقدامات الزامی در تشکیل انجمن" برشمرد.
 ایشان "شرایط عضویت در اتاق" را اعلام و خواستار "اقدام تولیدکنندگان سیر جهت تشکیل هرچه زودتر انجمن و بهره مندی از مزایای آن" شد.
ایزدی "اعزام هیأت های تجاری به کشورهای هدف که از قبل پتانسیل ها و ظرفیت های آن کشور شناسایی شده  را جزء اقدامات اتاق جهت آشنایی فعالین اقتصادی با کشورهای هدف و انجام اقدامات گسترده در صادرات" بیان کرد. 
در ادامه شعبانلو نیز "گزارشی درخصوص عملکرد کمیسیون" ارائه و "تشکیل انجمن سیر استان را در ایجاد اشتغال و معرفی استان به عنوان قطب برتر سیر در کشور"دانست.
 همچنین علی محمودی نیز اظهار نمود "با عضویت در انجمن ملی سیب زمینی تحولات قابل توجهی در تولید سیب زمینی استان صورت گرفته و میزان سطح زیرکشت محصول تنظیم  شده است."
در پایان حاضرین در جلسه بیان مسائل و پیشنهادات خود پرداختند.
 
  • تاریخ :
  • 12 دی 1397