برگزاری دومین جلسه کمیته گردشگری سلامت اتاق همدان

 
دومین جلسه کمیته گردشگری سلامت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان با ریاست امیر اسلامیه نایب رییس اتاق همدان و با حضور رئیس کمیته گردشگری سلامت،  مدیران 8  بیمارستان و مرکز درمانی و آزمایشگاهی دولتی و خصوصی استان همدان و همچنین شرکت های فعال در زمینه گردشگری سلامت روز چهارشنبه 11 اردیبهشت ماه 1398  در سالن جلسات اتاق همدان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق همدان، این جلسه با هدف "آشنایی این دو گروه و بررسی راهکارهای ارتقاء گردشگری سلامت همدان تشکیل شد." 
در ابتدای جلسه امیر اسلامیه نایب رئیس اتاق همدان به "اهمیت گردشگری سلامت در چرخه اقتصاد کشور" اشاره و "همت و همدلی همه دست اندر کاران را عامل موفقیت در این زمینه" بیان نمود. سپس ویدا سمیعی رئیس کمیته گردشگری سلامت توضیحات کاملی در خصوص "معرفی گردشگری سلامت در دنیا و ایران و فعالیت های انجام شده در سطح دانشگاه همدان و توسعه بخش های وی آی پی و IPD یا ( (International Patients Departmentدر بیمارستان ها و کلینیک ها و اقدامات وسیع انجام شده در این راستا در طی ده ماه گذشته را" ارائه نمود.
در ادامه صارمی نماینده کلینیک افق "گردشگری بین المللی سلامت را یک نیاز اساسی برای آینده بیمارستان ها و مراکز" بیان نمود و تلاش همه جانبه برای "فعال سازی توریسم سلامت در همدان" خواستار شد.
فدایی ریاست بیمارستان تامین اجتماعی نیز بر "لزوم رفع موانع موجود فعلی" تاکید داشت.
ملکی نماینده شرکت سیاحتی علیصدر پیشنهاد "لزوم پذیرش بیمار خارجی بصورت وی آی پی و احتراز از معطلی در شلوغی بیمارستان ها را" مطرح نمود.
فیضی مدیر عامل شرکت سیاحتی احرار فراز نیز خواستار "سپردن بخش اسکان و ترانسفر  به شرکت های گردشگری و بخش درمانی به مراکز درمانی و عدم دخالت در کار یکدیگر شدند تا هر یک در حوزه تخصصی خود به ارائه خدمات با کیفیت به بیماران خارجی مثمر ثمر باشند."
در ادامه سایر شرکت ها نیز از توانمندی ها و چالش های موجود و برخی تجربیات خود صحبت کرده  و سوالات خود را از بیمارستان ها و مراکز پرسیدند. 
در پایان امیر اسلامیه با اظهار رضایت از برگزاری این جلسه و "حجم مبادله اطلاعات مفید گردشگری سلامت در این نشست" خواستار "برگزاری این گونه جلسات و تعامل بیشتر مراکز درمانی و شرکت ها با یکدیگر برای باز کردن هر چه سریعتر مسیر توریسم سلامت همدان شد."
 وی همچنین اعلام نمود "اتاق بازرگانی همدان در مسیر رشد و شکوفایی این صنعت نوپا آمادگی همکاری و حمایت را دارد."
 
  • تاریخ :
  • 11 اردیبهشت 1398