یکشنبه 29 مهر ماه 1397

برگزاری همایش آموزشی- توجیهی جهت فعالان مبل و منبت ملایر

 
همایش آموزشی- توجیهی فعالان صنعت مبل و منبت ملایر جهت تشکیل انجمن تولیدکنندگان و صادرکنندگان در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان روز دوشنبه 29 آبان ماه 1396 در محل سالن ارشاد شهر ملایر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق همدان، در ابتدای همایش عبدالعظیم رضایی معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان ملایر در خصوص "ضرورت تشکیل انجمن مبلمان منبت و آموزش های تخصصی در این خصوص" به سخنرانی پرداخت.
همچنین منوچهر رضایی نایب رییس اتاق بازرگانی، صنایع ، معادن و کشاورزی همدان ضمن تشکر از "حضور فعالان بخش منبت" به بیان "مزایای تشکل سازی و انجمن مبل" پرداخت.
نایب رییس اتاق همدان در ادامه "تاریخچه مختصری از سابقه تشکیل انجمن ها در جهان را" بیان کرد.
 در ادامه همایش طاهره ایزدی به بیان "اهمیت و ضرورت تشکل سازی در این بخش و حضور و عضویت فعالان اقتصادی این حوزه در اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان" پرداخت.
 مسئول تشکل های اتاق همدان همچنین با تشریح "اهمیت کار گروهی و تشکل سازی از همه افراد حاضر و دلسوزان این بخش" درخواست نمود "با توجه به فضای مساعد فعلی حاکم بر کسب و کار و توجه به تشکل سازی در اتاق، از این فرصت استفاده نموده و در اسرع وقت نسبت به تشکیل تشکل خود اقدام نمایند."
 وی همچنین "آمادگی اتاق را برای ارائه خدمات آموزشی به این تشکل در صورت تشکیل" اعلام و خواستار "حمایت مسئولین مرتبط از این بخش" شد.
 ایزدی اعلام کرد "با توجه به اینکه ملایر قبل از تویسرکان اعلام عضویت نموده اند لذا انجمن به نام ملایر درخواست شده که در صورت استقبال افراد شاغل در تویسرکان، ضرورت دارد تغییر داده شده و به نام انجمن استانی لحاظ گردد."
مسئول تشکل های اتاق در ادامه به بیان "شرایط عضویت و مدارک مورد نظر و چگونگی انجام این فرایند با سرعت و در محل شهرستان" پرداخت.
وی سپس ضمن "تشریح و معرفی خدمات اتاق، از آمادگی بخش آموزش اتاق نیز جهت ارائه برنامه های آموزشی کاربردی و تخصصی در جهت رفع مسائل و مشکلات این بخش مهم اقتصادی در شهرستان ملایر و استان" خبر داد.
 ایزدی افزود "در صورت تشکیل این تشکل در شهرستان، بلافاصله میتوان با هماهنگی و درخواست فعالان این بخش و با حمایت دستگاه های ذیربط و از جمله فنی حرفه ای شهرستان و استان، آموزش های مورد نظر را با هدف رفع بخشی از مسائل و مشکلات به خصوص در حوزه طراحی، بازاریابی، رنگ و رویه کوبی و غیره... اجرایی نمود."
وی همچنین به توضیح "اقدامات در حوزه تشکل صدور خدمات فنی و مهندسی" پرداخت و اعلام کرد "عقد قراردادهای مهم صادرات خدمات در حوزه ساختمان در کشور عراق و فراهم شدن بستر لازم برای انجام کشت فراسرزمینی در کشور غنا صورت گرفته است."
مسئول تشکل های اتاق همدان، در پایان سخنان خود به توضیح "اقدامات عملیاتی اتاق در حوزه تشکل ها از جمله در تشکل سیب زمینی و همایش ملی سیب زمینی در استان و نتایج مهم آن برای توسعه این بخش" اشاره کرد.
 
 
تاریخ: 29 آبان 1396