برگزاری چهارمین جلسه کمیته گردشگری ملایر

 
چهارمین جلسه کمیته گردشگری نمایندگی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان در شهرستان ملایر روز دوشنبه 4 آذرماه 1398 با حضور اعضاء در محل نمایندگی اتاق همدان در ملایر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق همدان، در ابتدای جلسه حمیدرضا نجفی مسئول نمایندگی اتاق همدان در ملایر به دستور جلسه مبنی بر "برگزاری نمایشگاه گردشگری تهران در بهمن ماه سال جاری" اشاره و "تشکیل کارگروهی متشکل از فرمانداری، شهرداری ها، بخشداری ها، ادارات ذیربط و ایجاد ساختار مورد نیاز آن را ضروری" دانست.
 وی از فعالان بخش گردشگری خواست "جهت مشارکت در نمایشگاه برنامه ریزی تخصصی لازم را داشته باشند."
در ادامه امین ابوالقاسمی رئیس کمیته گردشگری از جمله مشکلات موجود "مشارکت در نمایشگاه سال قبل را کافی نبودن تسهیلات ارائه شده از سوی شهرداری، بالا بودن هزینه نمایشگاه و عدم مشارکت بخش های مختلف گردشگری" دانست و از اعضاء خواست "بروشور یا کاتالوگ محصولات یا خدمات خود را تهیه و ایده های مورد نظر را ارائه نمایند."
 وی همچنین خواستار "تشکیل جلسه ای اختصاصی با فرماندار ویژه شهرستان و پس از آن جلسه ای با حضور شهرداری ها و سایر ادرات مربوطه در فرمانداری" شد. 
در ادامه اعضاء حاضر در جلسه مواردی از قبیل "لزوم فرهنگ سازی در امر گردشگری، برنامه ریزی جهت نمایشگاه، معرفی پتانسیل ها و توانمندی های شهرستان از جمله انگور، کشمش، ظرفیت های گردشگری و بوم گردی، ایجاد زیرساخت های لازم دارای توجیه اقتصادی، بروزرسانی محصولات تولیدی، بسته بندی مناسب، تولید محتوا از جشنواره های مختلف شهرستان از جمله مبل و منبت، انگور، آلبالو، ایجاد کانال تلگرامی جهت تعامل شرکت کنندگان در نمایشگاه و ... را" مطرح و خواستار بررسی این موارد شدند.
 
  • تاریخ :
  • 4 آذر 1398