حضور رئیس اتاق همدان در پانزدهمین اجلاس مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری ایران و روسیه

به گزارش روابط عمومی اتاق همدان ، پانزدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی و تجاری جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون روسیه و دومین همایش چشم‌انداز همکاری‌های تجاری و فرهنگی ایران و ناحیه فدرال قفقاز شمالی فدراسیون روسیه از روز یکشنبه 26 خرداد در کشورمان آغاز شده است.

این اجلاس با حضور دو وزیر و پنج معاون وزیر مناطق مختلف دو کشور ایران و روسیه در تهران آغاز به‌کار کرد و مراسم اختتامیه این اجلاس امروز سه شنبه 28 خرداد ماه98  با حضور وزیر نیرو و وزیر انرژی روسیه و روسای اتاق های بازرگانی همدان،اصفهان ،قم و برخی فعالین بخش خصوصی در سالن همایش‌های هتل کوثر اصفهان برگزار گردید.

علی اصغر زبردست رئیس اتاق همدان نیز در این اجلاس با هدف رایزنی در جهت توسعه بازاراهای هدف و معرفی ظرفیت های اقتصادی استان حضور پیدا کرد.

اجلاس امروز با ملاقات روسای کمیسیون‌های مشترک دو کشور، برگزاری مراسم اختتامیه و امضای سند یادداشت تفاهم کمیسیون مشترک، به کار خود پایان داد.

در اجلاس پانزدهم حضور شرکت‌های مختلف ایرانی و روسی که در زمینه‌های مختلف انرژی، واگن و لوکوموتیو، سرمایه‌گذاری، کشاورزی، ماشین‌آلات کشاورزی، پتروشیمی، توربین‌های حرارتی و تجدیدپذیر، فلزات رنگین، صنایع شیمیایی و سلولزی و غیره فعالیت می‌کنند، در قالب 9 کارگروه و 3 کمیته تخصصی و حضور نمایندگان آنها در جلسات مختلف پررنگ بود و سندهای همکاری متعددی در زمینه‌های مختلف، بین دو کشور به امضا رسیده که جمع‌بندی آن امروز در قالب امضای سند یادداشت تفاهم کمیسیون مشترک به امضای وزرای نیروی ایران و انرژی روسیه می‌رسد.

  • تاریخ :
  • 28 خرداد 1398