حضور هیئت تجاری از کشور غنا

حضور هیئت تجاری از کشور غنا

به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی،صنایع، معادن وکشاورزی استان همدان صبح روز دوشنبه 17 تیرماه 98

 معاون سازمان توسعه صادرات غنا در صدر هیئتی تجاری متشکل از تجار و فعالین اقتصادی کشورهای غنا و هند  با هدف توسعه ی روابط دو جانبه اقتصادی مابین فعالین بخش خصوصی  دو کشور وارد استان همدان شدند

گفتنی است اعضا این تیم اقتصادی ابتدا وارد شهرستان ملایر شده و از ظرفیت های متعدد اقتصادی این شهرستان بازدید بعمل آوردند

حضور در شهرک صنعتی ملایر و بازدید از مبل و منبت که مهم ترین صنعت این شهرستان به حساب می آید از جمله برنامه های این هیئت تجاری در شهرستان ملایر بود.

در ادامه   هیئت تجاری غنا جهت بازدید از توانمندی های اقتصادی استان در زمینه صنایع غذایی وارد شهرک صنعتی بوعلی همدان شده و از شرکت صنایع غذایی سحر همدان بازدید کردند.

شایان ذکر است فعالین اقتصادی بخش کشاورزی این تیم تجاری  سپس در شرکت ماشین برزگر همدان حضور یافته و با ماشین آلات کشاورزی که با توان نیروهای متخصص استان ساخته شده آشنا گردیدند.

در ادامه معاون سازمان توسعه صادرات کشور غنا به همراه هیئت 6 نفره  وارد پارلمان بخش خصوصی استان شده و با برگزاری نشست های b2b با فعالین اقتصادی استان همدان سعی در ایجاد کانال های مرتبط جهت توسعه روابط اقتصادی با ایران شدند

در این نشست ابتدا طاهره ایزدی دبیر اجرایی اتاق همدان ضمن خیر مقدم به ساموئل دانتو معاون سازمان توسعه تجارت غنا و هیئت همراه ،معرفی جامعی از توانمندی های اقتصادی استان در زمینه های متعدد صنعت ،معدن و کشاورزی به تجار این کشور ارائه نمودند.

دبیر اتاق همدان اعلام آمادگی فعالین اقتصادی استان را جهت توسعه  فعالیت های تجاری بالاخص در زمینه صدور خدمات فنی،مهندسی مطرح و ابراز امیدواری کردند نشست های b2b امروز منجر به انعقاد قراردادهای تجاری فی مابین فعالین بخش خصوصی دو کشور گردد.

سپس ساموئل دانتو معاون سازمان توسعه صادرات غنا شرایط اقتصادی استان را بسیار مطلوب ارزیابی و خواستار توسعه روابط دوجانبه بالاخص در زمینه های صنایع چوب، فراوری صنایع غذایی و کشاورزی گردید.

  • تاریخ :
  • 18 تیر 1398