نشست رییس اتاق همدان با فعالین اقتصادی شهرستان ملایر

 
نشست علی اصغر زبردست رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان با فعالین اقتصادی شهرستان ملایر با حضور طاهره ایزدی دبیر اجرایی و تنی چند از اعضای هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی همدان و محمد کاظمی نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی روز چهارشنبه 26 تیرماه 1398 در محل نمایندگی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان در شهرستان ملایر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق همدان، در ابتدای نشست علی اصغر زبردست ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان بر "تشکیل انجمن های ملی مانند انجمن ملی انگور، کشمش، مبل و منبت، سفال و ..." تاکید نمود.
 وی همچنین خواستار "به عضویت درآمدن فعالین اقتصادی در اتاق بازرگانی جهت رفع مسائل و مشکلات، دعوت از مقامات و مسئولین مربوطه در جلسات کمیسیون ها، همکاری هر چه بیشتر نمایندگی اتاق بازرگانی در ملایر با فعالان اقتصادی" شد.
در ادامه حمیدرضا نجفی مسئول نمایندگی اتاق همدان در ملایر گزارش در خصوص "اهم فعالیت های اخیر نمایندگی اتاق بازرگانی در ملایر از جمله تشکیل و برگزاری جلسات کمیسیون ها، دیدار با مسئولین شهرستان، پیگیری مصوبات کمیسیون ها و مسائل و مشکلات اعضا و ... ارائه داد."
سپس فعالین اقتصادی شهرستان از بخش های "کشاورزی، صنعت، معدن، گردشگری و ... به بیان مشکلاتی از قبیل دارائی، تامین اجتماعی، بانک ها، نوسانات نرخ ارز، بالا بودن هزینه تولید، تهیه مواد اولیه و ... پرداختند.
محمد کاظمی نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی نیز "مجموعه اتاق استان را کارآزموده و با تجربه" توصیف کرد و بیان داشت "تحریم ها و فشارهای وارد شده به کشور از عوامل اصلی رکود اقتصادی است."
 وی "محدودیت های نظام بانکی را زمینه ساز بروز مشکلات جدی برای واحدهای تولیدی" عنوان نمود و از "پیگیری های کارشناسی و تصویب قوانین موثر و راهگشا در مجلس شورای اسلامی در حوزه رفع مشکلات دریافت کنندگان تسهیلات بانکی در حوزه تولید" خبر داد.
شایان ذکر است پس از پایان جلسه ریاست اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان و هیئت همراه از کارخانه لوح زرین ملایر و مبلمان قنبری بازدید نمودند.
 
  • تاریخ :
  • 26 تیر 1398