برگزاری بیست و پنجمین جلسه کمیسیون تخصصی تجارت در اتاق همدان

 
بیست و پنجمین جلسه کمیسیون تخصصی تجارت روز چهارشنبه 23 اسفندماه 1396 در سالن جلسات اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اتاق همدان، در ابتدای جلسه حمیدرضا بطحائی رییس کمیسیون "مطالبی در خصوص مسائل و مشکلات ثبت شرکتها" مطرح نمود.
 همچنین  محمدی نماینده حوزه اقتصادی  استانداری همدان  با اشاره به  این موضوع که "مشکلات ثبت شرکت ها در طی چندین جلسه کارشناسی در استانداری  مورد  پیگیری قرار گرفته است" به تصمیمات اتخاذ شده در این جلسات به شرح ذیل اشاره نمود:
1-برگزاری دوره آموزشی متقاضیان از روند ثبت شرکتها 
 2-بررسی نقایص سیستم  ثبت 
3-پذیرش پرونده متقاضیان در شهرستان ها
4-اعلام مشکلات پرونده های ثبت شرکت  در همان روز به متقاضیان 
 در ادامه ابوالقاسم سوزنچی  و ماکان علی پناه به بیان "مشکلات در  حوزه  کدپستی  و تغییر آدرس  در حضور  مدیر کل  اداره ثبت و معاون پست همدان"  پرداختند.
در ادامه ناصر نخله مدیر کل  اداره ثبت  استان ضمن  قبول این موضوع که "سامانه ثبت  بسیار پیچیده   است ومشکلات فراوانی دارد"  اشاره داشتند که  " مشکلات کاربران در حال بررسی و پیگیری می باشد."
ایشان مطرح نمود "که  مشکل  کدپستی با پیگیری های اخیر  برطرف شده است  ودر خصوص تغییر آدرس متقاضی  آدرس قبل را در سامانه درج نماید."
همچنین در مورد مشکلات مالیاتی که از سوی اعضا مطرح شد که بدلیل وجود بدهی  ثبت انجام نمی شود وی اظهار کرد "که این موضوع به  اداره ثبت و پست مربوط نمی باشد و از حیطه اختیارت این دوسازمان خارج است."
  نخله خواستار "برگزاری دوره آموزشی جهت  آموزش  فعالان اقتصادی از نحوه ثبت شرکت ها" شد.
 در ادامه منوچهر رضایی نایب رئیس اتاق همدان نیز به ذکر برخی از  "مشکلات  موجود در سامانه و ادار ه ثبت ازجمله  زمانبر بودن  پلمپ دفاتر  که منجر به بروز مشکلات مالیاتی می گردد  و ارجاع شدن  پرونده متقاضان شهرستان به استان که  بسیار   مشکل ساز است" اشاره نمود.
درپایان جلسه نمایندگان واحد ارزی  و اعتبارات بانک شهر به ارائه خدمات وتسهیلات ارزی این بانک در حوزه صادرات و واردات پرداختند.
 
  • تاریخ :
  • 23 اسفند 1396