نشست اعضا هیات نمایندگان اتاق بازرگانی همدان با دادستان عمومی و انقلاب همدان

نشست اعضا هیات نمایندگان اتاق بازرگانی همدان با دادستان عمومی و انقلاب همدان

دسته بندی : اخبار شناسه خبر : 4529 تاریخ انتشار : 1402/8/24 توسط 26 نفر دیده شد

نشست اعضا هیات نمایندگان اتاق بازرگانی همدان با دادستان عمومی و انقلاب همدان

⭕️دستگاه قضا حامی فعالان اقتصادی و تولید‌کنندگان واقعی است

✅دادستان همدان با بیان اینکه تولید و تجارت نیازمند شفافیت مالی و عملکردی است، گفت: دستگاه قضا حامی فعالان اقتصادی و تولید‌کنندگان واقعی است.

✅به گزارش روابط عمومی اتاق بازرگانی همدان، حسن خانجانی موقر در نشست با اعضا هیات نمایندگان  اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی همدان ، اظهار‌داشت: فعالان اقتصادی سربازان جبهه مقاومت در بخش اقتصاد هستند و این رسالت به قدری مهم است که سال‌هاست رهبر معظم انقلاب عنوان سال را با مصادیق اقتصاد مقاومتی نامگذاری می‌کنند.
✅وی برای حل مشکل معیشت جامعه به اقتصاد پویا اشاره کرد و افزود: خوشبختانه ایران در حوزه نظامی و دفاعی به ابر‌قدرت منطقه تبدیل شده و این انتظار وجود دارد که با رشد اقتصادی نیز تبدیل به یک قدرت اقتصادی بزرگ شود.
✅این مقام مسئول با بیان اینکه دستگاه قضا حامی تولید‌کنندگان است و سعی در تسهیل‌ موانع و مشکلات فعالان اقتصادی دارد، بیان کرد: ایجاد اشتغال برای جوانان اولویت اصلی در بحث توسعه فعالیت‌های اقتصادی است و ما از فعالان اقتصادی استان به موجب ایجاد شرایط اشتغال برای جوانان تشکر می‌کنیم.
✅خانجانی خواستار شفافیت مالی و مالیاتی فعالیت تجار و فعالان اقتصادی استان شد و بیان کرد: به منظور حل مشکلات مالیاتی و موانع موجود در مسیر تولید‌کنندگان درب اتاق بنده به روی همه این عزیزان باز است.
در ادامه نیز مدیر‌کل امور مالیاتی استان همدان نیز گفت:  فرار‌مالیاتی بر‌اساس قانون جرم است بنا‌بر‌این اگر فردی برای کتمان فعالیت اقتصادی خود از حساب اشخاص دیگر برای مبادلات بانکی استفاده کند برخورد قضایی می‌شود و به جد با آن برخورد خواهد شد.
✅وجیه‌الله ذکوری ادامه داد: ریز به ریز اطلاعات مالی فعالان اقتصادی با در اختیار داشتن سامانه‌های رصد و پایش امور‌مالیاتی قابل بررسی است و هیچ راه فراری برای متخلفان وجود ندارد.
✅وی با اشاره به اینکه بیش از 90 درصد بررسی‌ها و شناسایی‌های مالیاتی در استان همدان درست است، تاکید کرد:میانگین رشد مالیاتی در استان های کشور 52% است که در استان همدان نسبت به  سال قبل  40 درصد رشد مالیاتی داشته‌ایم که 12% از میانگین کشوری پایین تر بوده است،وی افزود به قدری مبالغ مالیاتی دقیق بررسی شده است که نمی‌توان گفت اداره مالیات واهی تشخیص داده و مبالغ را دریافت می‌کند.
✅مدیر‌کل امور مالیاتی استان همدان همچنین افزود: اعلام ضابط مالیاتی به هیچ‌وجه به معنای الزام دریافت مالیات نیست بلکه اطلاعاتی است که بر‌اساس آن اداره مالیات گزارشات را بررسی می‌کند.
ذکوری خطاب به فعالان اقتصادی گفت: هرجا به ناحق رقم مالیاتی برای بخش تولید استان در نظر‌گرفته شده با آن مخالفت کرده و مانع شده‌ام اما هرجا هم لازم بوده با کتمان فعالیت اقتصادی برخورد شود به جدیت وارد شده و موارد را بررسی کرده‌اند بنابراین از فعالان اقتصادی تقاضامندیم در ارائه اظهارنامه‌های خود شفاف عمل کنند.
✅در پایان نیز رئیس اتاق بازرگانی همدان گفت: در شرایط فعلی که معیشت مردم به سختی تامین میشود انتظار داریم فشار‌های مالیاتی از بدنه تولید و اقتصاد استان برداشته شود تا رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال بیشتری را شاهد باشیم.
✅رحیم مرتضایی افزود: شرایط به نحوی باید جلو رود که هیچ واحد تولیدی به دلیل ناتوانی در پرداخت مالیات تعطیل نشود چرا که رزق خانوارهای زیادی با این اتفاق از بین خواهد رفت.
✅وی تاکید کرد: در حوزه مالیاتی شدیداً معتقد هستیم که باید مالیات پرداخت شود و با دیدگاه سازمان امور مالیاتی که می‌گوید مالیات در راستای پیشرفت و توسعه دریافت می‌شود نیز مسئله‌ای نداریم؛ اما نکته قابل‌توجه این است که خواسته تمام فعالان اقتصادی برای پرداخت مالیات، برقراری عدالت است.
✅وی ادامه داد:  بعد از عدالت مالیاتی موضوع امنیت اقتصادی به‌شدت مطرح است، یعنی فعال اقتصادی نباید به سازمان‌های امور مالیاتی و تأمین اجتماعی با دیدگاه ترس نگاه کند.
✅رئیس اتاق بازرگانی تاکید کرد: کرد: ذات اقتصاد از تنش و درگیری فرار می‌کند و با همراهی همدیگر باید فضای همکاری با بخش اقتصادی را آرام کنیم تا از تنش‌ها به دور باشد.
◀️ روابط‌عمومی اتاق بازرگانی،صنایع،معادن و کشاورزی همدان    
 

عنوان سایت مرجع :
آدرس سایت مرجع : لینک
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی همدان
آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English