صورتجلسه نهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان

صورتجلسه نهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان

 

 

 

گزارش جلسه شورای گفتگوی دولت وبخش خصوصی استان همدان

شماره نشست: 9

تاریخ جلسه: 1/10/95   

ساعت شروع : 9:30

ساعت خاتمه : 12

مکان : استانداری همدان

رئیس جلسه : آقای مهندس ناصر نیکبخت     

دبیرجلسه : آقای مهندس علی اصغر زبردست 

دستور جلسه

1-    مسائل تعاونی های مسکن مهر طرح موضوع توسط اتاق تعاون همدان -  آقای نادی

2-    مشکلات شرکتهای تعاونی فرآورده های لبنیاتی - طرح موضوع توسط اتاق تعاون همدان -  آقای نادی

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نهمین جلسه شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی استان همدان با قرائت آیاتی از قرآن مجید و با حضور استاندار محترم جناب آقای نیکبخت و ریاست محترم اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی جناب آقای زبردست و حضور اعضای محترم برگزار گردید.

مشروح مذاکرات :

 آقای زبردست رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی همدان

از استاندار محترم و مدیران محترم استان بخاطر تلاش برای رفع مشکلات بخش خصوصی تشکر و قدردانی می نمایم جلسات بسیاری با حضور مدیران استان و فعالین اقتصادی در اتاق بازرگانی همدان برگزار و بسیاری از مشکلات حل و فصل می شود ولی بعضی از موضوعات نیاز به دستور استاندار محترم دارد که به شورای گفتگو ارجاع می شود علیهذا رفع  بعضی از مشکلات باقیمانده نیز از سطح تصمیم گیری در استان فراتر است .

این جلسه شورای گفتگو به بررسی مسائل مورد نظر اتاق تعاون اختصاص دارد که شامل دو موضوع مسائل تعاونی های مسکن مهر و مشکلات شرکتهای تعاونی فرآورده های لبنیاتی میباشد که از طرف آقای نادی دبیر محترم اتاق تعاون مطرح میگردد .

آقای نادی : دبیر اتاق تعاون استان همدان

با تشکر از جناب آقای استاندار و حضار واتاق بازرگانی باطلاع میرسانم چون ثبت نام مسکن مهر بطور متمرکز در اتاق تعاون انجام شد لذا تنظیم پرونده های متقاضیان مسکن مهر به نحو مطلوبی انجام پذیرفت سیر مدیریتی و اجرای مسکن مهر در استان همدان نسبت به سایر استانها وضع مناسب تری دارد لذا از همه مدیران دستگاههای اجرائی استان تشکر می نمائیم ستاد مسکن مهر فقط در استان همدان تشکیل شد که جلسات آن بسیار راهگشا بوده است .  مسکن مهر در استان همدان 98% پیشرفت داشته است . مسائل باقیمانده بیشتر در حوزه ی واگذاری و صورتجلسه های تفکیکی و صدور پروانه و سند میباشد . 109 شرکت تعاونی فعال در مسکن مهر در قالب 427 بلوک و8414 واحد مشغول فعالیت هستند و 190 واحد در حال ساخت می باشد . 118 واحد آماده واگذاری است و 7635 واحد فروش اقساطی و به بانک مسکن معرفی شده اند و 8096 واحد تحویل قطعی شده است . در شهرستان همدان 4452 واحد در قالب 70 شرکت تعاونی احداث شده است که 4251 واحد تحویل شده و 11 واحد آماده تحویل است و 190 واحد در حال ساخت فقط در شهرستان همدان می باشد. حدود

97% مسکن مهر در استان تحویل شده است که این درصد در کشور حدود 70% است .مشکلات اعضاء مسکن مهر نیز در مرکز داوری مستقر در اتاق تعاون بررسی و حل و فصل شده است که قریب دویست فقره بوده است .

مشکلات اجرائی مسکن مهر در حال حاضر عبارتند از :

- آماده سازی و محوطه سازی .

- مابه التفاوت حق الزحمه مهندسین ناظر.

- اضافه زیر بنا نسبت به نقشه های As built  که مشمول جریمه می شود .

- حق الاجاره زمینهای مساکن مهر براساس قراردادهای 99 ساله

- مشکل انشعابات آب ، برق و گاز

- مشکل وامهای بانکی

- مشکل صورتجلسات تفکیکی با تأمین اجتماعی

- مشکل تغییر نقشه ها واستانداردآتش نشانی

آقای توصیفیان : مدیر کل کار وتعاون ورفاه اجتماعی

استان همدان حائز رتبه اول در تحقق ساخت و واگذاری مسکن مهر در کشور می باشد . 98% واحدها  تکمیل و تحویل شده اند و در شهرستانهای اسدآباد و تویسرکان و بهار 100% واحدها واگذار شده است . حدود 190 واحد در همدان تقریبا" تکمیل و آماده واگذاری می باشد که تلاش می شود قبل از اتمام سال واگذاری صورت پذیرد . واحدهای مسکن مهر اسدآباد جزء اولین واحدها و ارزانترین واحدهای تحویلی در کشور بوده است .( متری حدود دویست و هفتاد هزار تومان ).

 

آقای فرزانه : مدیر راه شهرسازی

شرکتهای تعاونی مبلغی بدهی به شرکت پیمانکار کوریجان دارند . علیهذا بخشی از بدهی که مربوط به مسکن و شهرسازی می باشد معین گردد تا مسکن و شهرسازی آن را به پیمانکار پرداخت نماید به این ترتیب مشکل محوطه سازی برطرف خواهد شد .

در رابطه با حق الزحمه مهندسین ناظر در صورتیکه دو سال از پروانه گذشته باشد کارفرما باید قرارداد را تمدید کند .

در رابطه با اضافه بنا با راهکاری که آقای شهردار ارائه خواهند داد بدون ورود به ماده 100 مشکل حل خواهد شد.

در رابطه با حق الاجاره عرصه ضمن ناچیز بودن مبلغ موضوع به قوانین کشوری مربوط می شود .

آقای استاندار :

موضوع راهکار حق الاجاره را از طریق مرکز پیگیری نمائید .

آقای رسولی : شهردار همدان

 قبل از صدور پایان کار و صورتجلسه تفکیکی نقشه های اصلاحی تهیه و به شهرداری ارائه شود و شهرداری نیز آنها را تأیید می نماید .

گزارش مسکن مهر در قالب شخص سازها نیز ارائه نشد و آمار عملکرد بیش از آمار مربوط به تعاونی های مسکن مهر است.

 مسائل مربوط به آتش نشانی بر اساس نقشه ها و استانداردهای اولیه و حداقلی است که متأسفانه در بعضی از بلوکها رعایت نشده است که لازم است تکمیل و انجام شود .

آقای فرزانه مسکن و شهرسازی

عمده مشکل در زمینه آتشنشانی در تعهداتی است که در نقشه های اولیه دیده شده است که انجام نشده و اجرای آن الزامی است .

آقای استاندار:

در زمینه مسائل ایمنی و آتش نشانی تعهداتی که توسط مساکن مهر انجام نشده باید مطابق قوانین جدید انجام شود. اما در واحدهایی که انجام شده مطابق ضوابط آن زمان بررسی وتکمیل وتائید شود.

 

آقای سلیمی : رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان

جهت مساکن مهر حدود 50 % تخفیف نسبت به قیمت نظارت در آن زمان داده شد و برای چهار تخصص متری سه هزار تومان داده شد و مهندسین ناظر نیزدر بازده زمانی پروانه نسبت به عملیات نظارت تعهد دارند و اکثر موارد چند سال از بازه زمانی پروانه گذشته است . جلساتی جهت حل این موضوع برگزار شده و تعدادی از همکاران نیز به جهت کمک به مساکن مهر پذیرفته اند که با شرایط قبل ادامه فعالیت بدهند وسعی خواهد شد مابقی نیز همراهی لازم را انجام دهند .

آقای  : بانک مسکن

کلیه مقررات و دستورالعملهای مسکن مهر توسط کمیته عالی مسکن مهر که با ریاست وزیر مسکن تشکیل می گردد تهیه و ابلاغ می شود و بانک مسکن به عنوان عامل اجرا می نماید. در خصوص پروژه هائی که فروش اقساطی شده اند امکان پرداخت تسهیلات متمم تاکنون مقدور نبوده است و با توجه به محدودیت ها ،اعتبارات برای تکمیل پروژه های نیمه تمام در نظر گرفته شده است . بانک مسکن آمادگی پرداخت را دارد و مکاتبات لازم در این زمینه را انجام خواهد داد .

تسهیلات متمم نیز به واحدهائی که به مرحله فروش اقساطی نرسیده داده می شود و عملا" از لحاظ عقود بانکی امکان پرداخت تسهیلات متمم پس از فروش اقساطی نمی باشد علیهذا در صورت تفکیک و صدور پایان کار اعضاء به تنهائی می توانند مراجعه و با نرخ مصوب شبکه بانکی تسهیلات دریافت نمایند .

آقای استاندار :

با توجه به اینکه ممکن است این مشکل در سطح کشور نیز مطرح باشد بانک مکاتبه و پیگیری لازم را بنماید .

اتاق تعاون اعضاء را جهت دریافت وام مکمل و با شرایط تسهیلات موجود به بانک معرفی نماید .

عدم مراجعه بعضی از اعضاء مسکن مهر در رابطه با تعیین تکلیف را اتاق تعاون از طریق مراجع حقوقی پیگیری نماید .

جهت بررسی و حل مشکل تعاونی های سه جانبه آقای فرزانه و آقای نادی و مدیران تعاونی های سه جانبه و بانک جلسه ای گذاشته و راهکاری اخذ شود .

 

 

آقای زبردست :

در رابطه با واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی 22 پروژه واگذار شده است و حدود 160 پروژه آماده و قابل واگذاری می باشد به جهت ترغیب بخش خصوصی به مشارکت در تقبل و تکمیل پروژه ها بعضی از موانع باید برطرف شود که یکی از آنها امکان تغییر کاربری پروژه ها و دیگر واگذاری پروژه های سودده ویا مرغوبتر از طرف دستگاهها می باشد .

آقای فرزانه :

پیشنهاد می شود پروژه ها دولتی از ابتدا با مشارکت و سهام داری بخش خصوصی تعریف و اجرا شود و موضوع پروژه های قابل واگذاری از هر دو منظر تغییر کاربری و قابلیت انتفاع بیشتر بررسی مجدد خواهد شد .

آقای استاندار :

400 هزار میلیارد تومان پروژه نیمه تمام روی دست دولت گذاشته شده است . برای این پروژ ها اعتباری تعریف نشده بود و دولت تصمیم به واگذاری همه آنها دارد از بخش خصوصی و اتاق بازرگانی خواهش می کنم کل پروژه های استان را بررسی کنند و پروژه هائی را که مد نظر دارند را اعلام نمایند .

شرایطی را که دولت جهت واگذاری در نظر گرفته است بسیار مناسب است. 80% قیمت واقعی ارزیابی شده دریافت نخواهد شد و 20% مابقی هم بصورت اقساط دریافت و پس از راه اندازی و سوددهی پروژه دریافت می شود .

کمیته ای متشکل از سازمان برنامه و بودجه و دستگاههای اجرایی مربوط و آقای عراقی و آقای فرزانه و آقای کاظمی و آقای اسکندری بررسی نمایند آیا پروژه ی قابل واگذاری مناسبی هست که سازمان مربوط از واگذاری آن امتناع کرده باشد و همچنین امکان تغییر کاربری را نیز بررسی نمایند در صورتی که دستورالعمل مبهم می باشد جهت اصلاح آن اقدام شود .

دستور دوم جلسه : مشکلات شرکتهای تعاونی فرآورده های لبنیاتی

آقای نادی :

در استان همدان 54 کارخانه تولید فرآورده های لبنی داریم که 12 واحد آن تعاونی هستند . 36 واحد تعطیل و 18 واحد در حال فعالیت داریم . علت اصلی تعطیلی واحدها کمبود منابع مالی نمی باشد . کارخانجات تحت نظارت های مختلفی هستند و باید محصول کاملا" بهداشتی تولید و عرضه نمایند که اینها هزینه هائی را بر قیمت نهائی می افزاید که با عرضه محصول لبنی  بصورت فله ایی  و غیر بهداشتی قابلیت رقابت ندارد .حدود 400 واحد فله فروشی و تولید فرآورده های لبنی در استان شناسائی شده اند . قیمت شیر فله ایی در سطح همدان حدود 1700 تومان و شیر کارخانه ایی حدود 2400 تومان است و این امر باعث ایجاد مشکل در عرضه محصول توسط کارخانجات شده است .

جهت حل مشکل پیشنهاد می شود یارانه ایی به این بخش داده شود به این منظور یارانه ایی که دولت به تعاونیهای روستا در این زمینه می دهد را می تواند مستقیما" به واحدهای لبنی پاستوریزه بدهد .

مشکل دیگر طلب شرکتهای لبنی از دولت به جهت توزیع شیر مدارس است مثلا" شرکت تعاونی بهاران لبن بیش از یک میلیارد تومان از دولت طلب دارد .

نکته دیگر واحدهای عرضه فله ایی لبنیات پساب ها را در محیط زیست شهر رها می کنند و باعث آلودگی محیط نیز می شوند .

آقای رزجی : واحد تولیدی لبنیات پاستوریزه

تخصیص بودجه جهت شیر مدارس به سازمان مدیریت و برنامه ریزی مرتبط است که باید پیگیری های لازم راانجام دهد .

آقای رضوانی جلال : مدیر جهاد کشاورزی

استان همدان در ایجاد صنایع تبدیلی لبنی یکی از استانهای پیشرو بوده است . مشکل صنایع لبنی بازاریابی است . امسال 650 میلیارد تومان جهت یارانه صنایع لبنی در نظر گرفته شده است که باید جذب شود .

پیشنهاد می کنیم برای صنایع لبنی یارانه صادراتی در نظر گرفته شود .

بر اساس مصوبه های جلساتی که در حوزه سیاسی استانداری تشکیل شد مقرر گردید اتحادیه خواوبار فروشان تا پایان اردیبهشت جاری به واحد های عرضه محصولات لبنیات سنتی بدون مجوز اخطار نماید و مقرر گردید فرصت زمانی اخذ مجوز برای متقاضیان توزیع لبنیات سنتی تا پایان خرداد اعلام و پس از آن نسبت به پلمب مراکز غیر مجاز عرضه محصولات لبنی با همکاری دستگاههای ذیربط اقدام شود . همچنین مقرر گردید ضوابط خاص مراکز عرضه محصولات لبنی توسط معاونت بهداشتی دانشگاه تنظیم و در اختیار سازمان صنعت و معدن و تجارت و جهاد کشاورزی قرار گیرد .

آقای خالقی نماینده مرکز بهداشت

بر اساس آمار اتاق اصناف همدان در سطح شهرستان همدان 90 واحد صنفی لبنی فعالیت دارد که 51 واحد دارای پروانه کسب هستند . اخیرا" دو واحد صنفی غیر مجاز پلمب و غیر فعال شده است . بر اساس قانون برای فعالیت واحدهای صنفی لبنیاتی  منعی وجود ندارد و این واحدها می توانند با رعایت ضوابط فعالیت نمایند .

جلساتی با حضور دستگاههای ذیربط در معاونت سیاسی استانداری برگزار شده است که ما حصل آن طی نامه ای اخیرآ به دستگاههای ذیربط ابلاغ شده است و واحدهای صنفی مجاز هستند فقط ماست سنتی تولید نمایند و شیر را به شرط تهیه دستگاه پاستوریزاتور استاندارد مجاز به تولید و عرضه هستند این شرایط باعث جلوگیری از گسترش بی رویه واحدهای صنفی عرضه لبنیات خواهد شد . البته بر اساس قوانین دامپزشکی فروش شیر خام ممنوع می باشد .

آقای زبردست :

 سازمان صنعت و معدن باید موضوع را بطور جامع در نظر بگیرد و باید درجنب مسئله توزیع ، فعال نمودن کارخانجاتی که با هزینه های سنگین به تولید وبهره برداری میرسند را پیگیری نماید . لازم است نظارت جدی بر عملکرد واحدهای تولید و توزیع فله ایی صورت پذیرد و سامانی به این امر داده شود و واحدهای تعطیل صنایع لبنی نیز مورد بررسی قرار گیرند تا بتوانند به چرخه تولید باز گردند.

آقای متین رئیس سازمان صنعت ومعدن وتجارت

در استان حدود 264 پروانه صنفی برای توزیع و تولید مواد لبنی داریم و بر اساس نامه مرکز بهداشت در صورت نصب دستگاه پاستوریزاتور مجوز داده می شود .

آقای استاندار :

 این نوع توزیع به تولید استان ضربه می زند کارخانجات استان با هزینه های بالا شرایط مختلف را رعایت می کنند ولی واحدهای زیر پله ایی با عدم رعایت ضوابط دقیق بهداشت با هزینه کمتر محصولات را عرضه می کنند . چه کسی می تواند شیر توزیع شده را مداوم بررسی و کنترل نماید آیا از نظر متخصصین امکان پاستوریزه کردن شیر بدون بسته بندی در واحدهای صنفی وجود دارد امکان استریل در فضای باز وجود ندارد و باید در صفحات بسته انجام شود .

بهداشت باید نسبت به ضوابط و سلامت جامعه بسیار حساس باشد تا محصول سالم در اختیار مردم قرار گیرد . در رابطه با سلامت هیچ گونه کوتاهی نباید صورت گیرد و در صورتیکه ضوابط قبلی ، سلامت مردم را تضمین نمیکند باید ضوابط جدید ابلاغ و اجرا شود .

 سازمان صنعت ، معدن و تجارت به هر صنفی که می تواند ضوابط بهداشت را رعایت کند مجوز داده و یا مجوز آنها را تمدید نمایدوهر واحدی نمی تواند مطابق ضوابط عمل کند تغییر وضعیت داده شود .  این مصوبه کمیسیون نظارت شود و ابلاغ گردد .

حوزه اقتصادی استانداری نیز موضوع را بررسی و بر اجرای ضوابط نظارت نماید همچنین  از واحدهایی که دستگاه پاستوریزاتور نصب کرده اند بازدید بعمل آید ونسبت به صحت عمل این روش پاستوریزاسیون و امکان کنترل آن  بررسی گردد برای این منظور  نماینده واحدهای کارخانه های پاستوریزاسیون شیر و سازمان صنایع نیز حضور داشته باشند .

جلسه ایی مختص نامه ارجاعی واحدهای تولیدی لبنیات پاستوریزه در رابطه با مشکلات این واحدها توسط آقای قیاسی و با حضور تأمین اجتماعی و دستگاههائی که در این نامه به آنها اشاره شده توسط آقای قیاسی برگزار شود .

آقای محمدی : مدیر کل حفاظت محیط زیست

در رابطه با آلودگی محیط زیست شهری و عملکرد واحدهای صنفی مسئولیتی بصورت مستقیم متوجه سازمان محیط زیست نمی باشد و سازمان محیط زیست در این باره نظارت عالیه دارد و نظارت مستقیم آن بعهده شهرداری و آب و فاضلاب  و شبکه بهداشت می باشد .

آقای استاندار :

جهت بررسی آسیب زیست محیطی جلسه ای با حضور آقای قیاسی و شهردار و بهداشت محیط و محیط زیست و دامپزشکی و آب و فاضلاب و نماینده دفتر اجتماعی و عمرانی استانداری برگزار شود.

آقای استاندار :

گزارش آقای نادی گزارش خوبی بود در صادرات نیز تعاون عملکرد خوبی دارد و با توجه به این پیشرفت وظیفه ما کمک بیشتر است .از آقای شهردار به خاطر همکاری و ارائه راهکار در رابطه با مسکن مهر تشکر میکنم. از اتاق بازرگانی بخاطر اینکه در هر جلسه یک بخش را مورد بررسی قرار می دهند تشکر می کنم و این روش خوبی است و دفتر اقتصادی استانداری نیز به برگزاری جلسات با اتاق بازرگانی همکاری نماید .

منشور حقوق شهروندی برای اولین بار در کشور ابلاغ شد که در آن حقوق مردم دیده شده است . رئیس جمهور به عنوان مسئول اجرای قانون اساسی این منشور را ابلاغ کرده است .

آقای زبردست :

از آقای استاندار به خاطر وقتی که گذاشتند کمال تشکر را دارم . ودرپایان درگذشت آقای قلیچ خانی رئیس انجمن انبوه سازان استان را به جامعه مهندسین تسلیت می گویم .

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

موضوع

مصوبه

مجری

آماده سازی و محوطه سازی مساکن مهر

بخشی از بدهی به پیمانکارکه مربوط به مسکن و شهرسازی می باشد تعیین و مسکن و شهرسازی آن را به پیمانکار پرداخت نماید.

راه وشهرسازی

اضافه زیربنا مساکن مهر نسبت به نقشه

قبل از صدور پایان کار و صورتجلسه تفکیکی نقشه های اصلاحی تهیه و به شهرداری ارائه شود و شهرداری نیز آنها را تأیید می نماید .

راه وشهرسازی

حق الاجاره زمینهای مساکن مهر براساس قراردادهای 99 ساله

موضوع راهکار حق الاجاره از طریق مرکز پیگیری گردد .

راه وشهرسازی

مابه التفاوت حق الزحمه مهندسین ناظر.

چنانچه حق الزحمه ناظر در زمان اجرای پروژه پرداخت شده است با هماهنگی سازمان نظام مهندسی مابه التفاوت دریافت نگردد.

راه وشهر سازی

مشکل تغییر نقشه ها واستانداردآتش نشانی

 

در زمینه مسائل ایمنی و آتش نشانی تعهداتی که توسط مساکن مهر انجام نشده باید مطابق قوانین جدید انجام شود. اما در واحدهایی که بخشهای از سیستم انجام شده مطابق ضوابط زمان صدور پروانه بررسی وتکمیل وتائید شود.

شهرداری-نظام مهندسی ساختمان

بررسی اعطای تسهیلات متمم به واحد های فروش اقساطی شده

با توجه به اینکه ممکن است این مشکل در سطح کشور نیز مطرح باشد بانک مکاتبه و پیگیری لازم را بنماید .

بانک مسکن

اعطای  وام به اعضاء تعاونی های مسکن مهر

اتاق تعاون و یا هیئت مدیره تعاونی اعضاء را جهت دریافت وام مکمل و با شرایط موجود به بانک مسکن معرفی نماید

 

واگذاری پروژه های نیمه تمام به بخش خصوصی

کمیته ای متشکل از سازمان برنامه و بودجه و دستگاههای اجرایی مربوط و آقای عراقی و آقای فرزانه و آقای کاظمی و آقای اسکندری بررسی نمایند آیا پروژه ی قابل واگذاری مناسبی هست که سازمان مربوط از واگذاری آن امتناع کرده باشد و همچنین امکان تغییر کاربری را نیز بررسی نمایند در صورتی که دستورالعمل مبهم می باشد جهت اصلاح آن اقدام شود

سازمان مدیریت و برنامه ریزی

تولید و توزیع لبنیات توسط واحدهای صنفی سنتی وغیر مجاز

سازمان صنعت ، معدن و تجارت به هر صنفی که می تواند ضوابط تعیین شده بهداشت را رعایت کند مجوز داده و یا مجوز آنها را تمدید نمایدوهر واحدی نمی تواند مطابق ضوابط عمل کند تغییر وضعیت داده شود .  این مصوبه کمیسیون نظارت شود و ابلاغ گردد .

سازمان صنعت ، معدن و تجارت

تولید و توزیع لبنیات توسط واحدهای صنفی سنتی وغیر مجاز

حوزه اقتصادی استانداری از واحدهای صنفی که دستگاه پاستوریزاتور نصب کرده اند بازدید بعمل آورد ونسبت به صحت عمل این روش پاستوریزاسیون و امکان کنترل آن  بررسی و بر اجرای ضوابط نظارت نماید برای این منظور  نماینده کارخانه های پاستوریزاسیون شیر و سازمان صنایع و مرکز بهداشت نیز حضور داشته باشند .

حوزه اقتصادی استانداری

رها سازی پساب واحدهای صنفی توزیع شیر در محیط

جهت بررسی آسیب زیست محیطی جلسه ای با حضور آقای قیاسی و شهردار و مرکز بهداشت و سازمان محیط زیست و دامپزشکی و آب و فاضلاب و نماینده دفتر اجتماعی و دفترعمرانی استانداری برگزار شود.

حوزه اقتصادی استانداری

مشکلات کارخانجات فرآورده های لبنی پاستوریزه

جلسه ایی مختص نامه ارجاعی واحدهای تولیدی لبنیات پاستوریزه در رابطه با مشکلات این واحدها و با حضور تأمین اجتماعی و دستگاههائی که در این نامه به آنها اشاره شده توسط آقای قیاسی برگزار شود .

حوزه اقتصادی استانداری

تعاونی های مسکن سه جانبه

جهت بررسی و حل مشکل تعاونی های سه جانبه آقای فرزانه و آقای نادی و مدیران تعاونی های سه جانبه و بانک جلسه ای گذاشته و راهکاری اخذ شود .

راه  وشهرسازی

طلب واحد های لبنی پاستوریزه

تخصیص بودجه جهت شیر مدارس پیگیری شود

سازمان مدیریت و برنامه ریزی

 

 

 

 

تاریخ: 1 دی 1395