راهنمای بازرگانی کشورهای هدف


گردشگری:

به دلیل شرایط جغرافیایی، نقاط گردشگری بسیاری  دارد (36 مکان گردشگری). آبشارها، کوه‌های بلند، زمین های وسیع در این منطقه توجه گردشران را جلب می‌کند. "منطقه‌ی احمد آوا" یکی از شناخته شده ترین مناطق ردشگری حلبچه است. منطقه‌ی "هاورامان" نیز تابستان خنکی دارد و به دلیل فرهنگ متفائتش، برای گردشگران جذاب است. همچنین زمستان و برف این منطقه از دلایل علاقه‌ی گردشگران به این منطقه است. این منطقه همچنین به دلیل داشتن چهار فصل، برای گردشگری مناسب است و سالانه بین 500000-600000 گردشگر را به خود جذب می‌کند (پانصدهزار تا ششصدهزار)، که پنجاه درصد گردشگران، عرب هستند.

منطقه‌ی "چاوگ باواکوچک"

منطقه‌ی جذاب سرسبزی که برای پیکنیک مناسب است و در پنج کیلومتری شرق حلبچه واقع شده است که به دلیل داشتن آب چشمه‌های گوارا، درخت‌ها و منظره‌ی زیبایش مورد توجه است.

حوضچه‌های معدنی شهر "خورمال"

خورمال شهر کوچک تاریخی نزدیک به حلبچه است. حوضچه‌ی معدنی این شهر "گاراو" نام دارد که ساکنین منطقه باور دارند که در درمان برخی از بیماری های پوستی خواص دارویی دارد.

کشاورزی:

شهر حلبچه در منطقه‌ی وسیع "شارازور" قرار دارد که این منطقه خاک بسیار حاصصلخیزی دارد به طوری که از آن به عنوان دومین خاک حالخیز جهان یاد می‌شود. قسمتی از "شارازور" در مرز حلبچه که مناسب کشاورزی‌ست 11.6 هکتار مساحت دارد. این منطقه همچنین 4800 هکتار منطقه‌ی آب رسانی شده (مناسب برای کشاورزی) دارد. همچنین مساحت باغ ها نیز به 1600 هکتار میرسد که در آن‌ها 15- 20 نوع میوه تولید و برداشت میشود. سالانه 40 هزار تا 50 هزار تن محصولات ریزدانه در این منطقه تولید می‌شود (شاید شاید غلات، حبوبات، جو، گندم و ... باشد چون به نام دقیق محصول در سایت اشاره نشده است). این شهر 800 هکتار زمین انار دارد که سالانه 25 هزار تا 30 هزار تن انار تولید می‌کند. انار حلبچه بهترین انار عراق است. همچنین 90 هزار درخت گردوی این شهر، سالانه 10 میلیون گردو به بار میاورند. گردوهای هاورامان بسیار با کیفیت هستند و حتی میتوانید با دست آن هارا بشکنید. این شهر انگور راشمیری و دارابولا نیز تولید میکند.

در این شهر 100 هزار دام  نظیر گوسفند، بزو و گاو وجود دارد. همچنین 5252 کندوی زنبور نیز وجود دارد. هر ماه نیز 221 تن محصولات طیوری تولید می‌شوند.

هر سال در این ناحیه هزاران تن ماهی نیز تولید میشود.

مزارع زیتون و کارخانه‌ی تولید روغن زیتون نیز در این ناحیه وجود دارد. ما در این ناحیه 100 هکتار مزرعه‌ی زیتون داریم. کارخانه‌ی رب سازی نیز در این ناحیه وجود دارد.

 

فایل ضمیمه ندارد !
#
اتاق بازرگانی صنایع معادن و کشاورزی همدان
آرشیو خبرنامه ها
اتوماسیون اداری
ثبت نام آنلاین کارت بازرگانی
طرح شکایات
تماس باما
نقشه سایت
English